Dlaczego egzystujemy w Second Life?

Dlaczego egzystujemy w Second Life?

Postprzez Sidey Myoo » Pt mar 26, 2010 11:03 pm

Gdy przebywa się dłużej w SL, bytowanie w elektronicznym świecie może stać się częścią codzienności. Coraz więcej treści odnajdywanych w SL angażuje życiowymi, rzeczywistymi zobowiązaniami. Ciągłość kontaktów międzyludzkich sprzyja powstawaniu międzyludzkich relacji. Czasami otwarcie komputera może być porównane do otwarcia drzwi i wyjścia w świat fizyczny, by pracować, spotykać znajomych, bawić się… Zapraszam do rozmowy wszystkich, których SL zafascynowało lub wzbudziło zdumienie, dla których przebywanie tutaj spowodowało jakieś zmiany, sprawiło coś ważnego, wpłynęło dobrze lub negatywnie na życie. SL i podobne miejsca w sieci stają się coraz powszechniejsze, może się okazać, że nasze przebywanie w SL jest dzisiejszym doświadczeniem jutra.
Sidey Myoo
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn mar 15, 2010 8:57 pm

Wyrażenie siebie - związek z tożsamością

Postprzez Dexter » Pn kwi 05, 2010 4:50 pm

Człowiek bez przerwy poszukuje możliwości wyrażenia siebie. Wejście do świata Second Life jest taką właśnie możliwością.
Dlaczego egzystujemy - zostajemy na dłużej?
Trudno jednoznacznie to określić. Niektórzy ludzie wchodzą do "Wirtualnego świata", tylko żeby zobaczyć o co tu chodzi. Pobędą kilka godzin, dni i na tym koniec.
Inni pójdą o krok dalej. Zostaną na dłużej. Zaczną kreować ten świat. Stanie się on częścią ich życia codziennego.
Ale tu rodzi się już niebezpieczeństwo. Im więcej czasu spędzamy w "Wirtualnej Rzeczywistości" tym bardziej zaciera się granica pomiędzy naszymi tożsamościami. Mamy tylko jedno życie i możemy tworzyć wiele tożsamości. W tak zwanym REALNYM ŻYCIU mamy co najwyżej kilka tożsamości. Przez tożsamość mam na myśli to jak postrzegają nas inni. Standardowo można by je nazwać: Tożsamością pracownika, rodzinną, koleżeńską.
W second Life możemy przenieść część z naszych REALNYCH tożsamości, ale jednocześnie możemy stworzyć więcej tożsamości ELEKTRONICZNYCH.
Jeżeli granica się zatrze, to tożsamości elektroniczne przejmą kontrolę nad tożsamościami realnymi. Są opisane już takie przypadki, ale nie będę ich tu wymieniał.
Jak wszystko na świecie, SL jest dla ludzi i to oni powinni nad nim panować. Dlatego należy widzieć przed sobą granicę pomiędzy dwoma rzeczywistościami. Trzeba je rozdzielić.
Pozdrawiam
Dex Euromat

---------------------
RL i SL to dwa różne światy
Dexter
 
Posty: 5
Dołączył(a): So mar 27, 2010 6:06 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


Powrót do Dlaczego egzystujemy w SL?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron